Trofie me Pesto &Avokado 🥑

Mosha 12M+

Kjo recete shume e shijshme eshte nje nder zbulimet e fundit qe kam gjetur per djalin tim. Keto pastat kane nje firme krejt te vecante dhe blihet te gatshme ne supermarkete.

Perberesit:

  • 150 gram pasta trofie
  • 1 luge te madhe salce Pesto Genovese
  • 1 luge vaj ulliri
  • 1/2 avokado
  • Djath i grire parmigiano

PERGATITJA

  1. Ziejme pastat trofe 10 min (lexo edhe te paketimi).
  2. Pasi i kullojme ujin pasi kane zier, i hedhim ne nje tas te madh ku i shtojme 1 luge ste madhe vaj ulliri dhe salce pesto.
  3. Gjysmen e avokados e shtyp me pirun dhe ja shton pastave.
  4. Pasi e servirim ne pjate i grijme djath parmixhiano siper.

*Keshille: Mund t7 gatuani e ti ruani ne frigorifer deri ne tre dite. Mos i grini djathin parmigiano, grijani gjithmone ate perpara servirjes ne pjate.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje