Sfoliat me Rikota & Spinaq

Mosha 10M+

Perberesit:

  • Spinaq 500 g
  • Djath te bardhe 250 g
  • Petave sfoliat i gatshem 2 cope
  • Veze 2 kokrra
  • Majdanoz
  • Vaj ulliri

Pergatitja:

  • Spinaqin e perziejme me vezet e rrahurra, pak kripe, djathin e bardhe e vaj ulliri.
  • Presim petat sfoliat te katror ne menyre qe ne mes te kemi mundesi te hedhim mbushjen e pergatitur.
  • Mbushin sfoliatat dhe I pjekim ne furre me 180 grade per 15-20 min.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje