Role Kastraveci

Mosha 12 muajsh dhe mbi 1 vjeç

Per kete recetë ju nevojiten:

 • 2 kastraveca
 • 50g proshute pule
 • 50g feta djathi te butë love
 • 1 avokado
 • 1 thelle limon

Pergatitja:

 1. I lani dhe qeroni kastravecat, me nje qerruese patatesh i prini persegjati feta feta.
 2. I Shtoni rresht pak njeri min tjetrin kastravecat ne nje derase gatimi duke formuar nje shtrese me to.
 3. Shtroni min to fetat e proshutes.
 4. Avokadon ne nje ene e shtupniper ta bere pure, duke i hedhur dhe disa pika limon edhe majdanoz nese deshironi.
 5. Lujeni me nje shtrese nga salca e avokados dhe mbi te shtroni fetat e djathit.
 6. Filloni e mblidhni role me kujdes. E ndani ne menyre te barabarte ne copa me nje thike duke i vendosur kunja dhembesh, per ta mbajtur te fiksuar.

Nje recetë e shpejte, e thjeshtë por shume e shijshme per femijet.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje