Si të Krijoni një Ambjent të Sigurtë për Gjumin e Fëmijës

Dilemat e një foshnje neve prinderit duhet te mendohemi mire per tu zgjidhur

E parë në kendveshtrimin e një fëmije të sapolindur 👼🏻 drejtuar prinderve

Une fle mire dhe i sigurtë në krevatin tim por afer krevatit te prinderve te mi.

  • unë ju degjoj e ju ndiej erën pa qenë në një krevat me ju. 👶🏻
  • Nuk do doja shume gjëra mbi krevatin tim, as jastekun akoma, pasi nuk më duhet sepse behet ngushte dhe mund te më mbuloje koken ose fytyren time 👶🏻

Unë nuk ndihem mire nese eshte kam vap

  • Une dua nje vend te ajrosur dhe nje temperature te përshtatshme ne te cilen mund te fle fresket e rehat, perreth 18°C do doja te ishte.
  • Me kontrollo pas qafes sime nese kam djersit nga vapa ose nese kam ftohte.
  • Nuk e dua kapucin e foshnjave kur jam brenda ne shtepine time

Do te flija sebashku me mamin dhe babin veten nese:

  • Asnjeri prej jush nuk pi du han
  • Asnjeri prej jush nuk mban era alookol apo medikamente te tjera
  • Krevati juaj eshte i bollshëm ne menyre qe une te kem vend mjaftueshëm, që kur të rrotullohem te mos bie në dysheme
  • Do te kem jorganin tim te mire e te lehte qe mos te zbulohem naten.

Lini një Përgjigje