Mish Pule me Perime dhe Oriz

By mami Teuta

Kjo recetë eshte per fenijet e moshes 8M+ dhe perbebet nga:

  • Patate
  • mish pule
  • qepe
  • oriz
  • dhe perime (bishtaja, karrota, lulelaker brokoli).

I fergoni pakez qepet me vaj ulliri dhe shume pak kripe.

Pastaj i shtoni edhe përbërësit e tjere nje e nga nje duke i derguar avash avash me nje gote uje, i shtoni dhe pakez hudher dhe i futni ne furre per 20 min.

Kujdes! Mund edhe ta shmangni fergimin e qepes me vaj ulliri. Vajin e ullirit mund tja hidhni 1 luge te vogel ne fund.

J befte mire!

Lini një Përgjigje