PURE KARROTE 🥕

♡ 6 muajsh deri 1 vjeç

♡ për 1 racion🍽

Përbërësit:
▪1 karrotë mestare🥕
▪1 lugë çaji vaj ulliri🥄
Përgatitja:
• Qërro karrotën dhe prijenë copa të vogla dhe ziej 10 minuta në një enë me 1dl ujë. Përdorni mikserin për të përfituar konsistencën homogjene të pures. Hidhni vajin e ullirit dhe trazojeni.

I bëftë mirë! 👶🏻

3 Comments

  1. Pingback: Guida e Plote e Ushqyerjes se Femijes per Here te Pare – @recetababy – Receta BABY

  2. Pingback: Ushqimi i Pare: Menu per 4-6-Muajsh – Receta BABY

  3. Pingback: Fruta & Perime – Receta BABY

Lini një Përgjigje