PURE DARDHE 🍐

♡ 6 muajsh deri 1 vjeç

♡ për 1 racion🍽

Përbërësit:
▪1 dardhë mestare🍐
▪1 lugë çaji vaj ulliri / vaj bebesh🥄
Përgatitja:
• Qërro dardhën dhe prije në copa të vogla dhe zieje 20 minuta në një enë me 1dl ujë.
Përdorni mikserin për të përfituar konsistencë homogjene. (Mund të përdorim edhe pirun) Hidhni vajin e ullirit dhe trazojeni.

👶🏻I bëftë mirë!

5 Comments

  1. Pingback: Guida e Plote e Ushqyerjes se Femijes per Here te Pare – @recetababy – Receta BABY

  2. Pingback: Menu 6M – Java e dyte – Receta BABY

  3. Pingback: Ushqimi i Pare: Menu per 4-6-Muajsh – Receta BABY

  4. Pingback: Fruta & Perime – Receta BABY

  5. Pingback: Fruta & Perime - Naturetica Albania

Lini një Përgjigje