Mufinsa me Brokoli & Lulelaker

Mosha 10M+

Përbërësit

 • 1 Veze
 • Lulelaker
 • Brokoli
 • Miell misri
 • 1 lugë pluher pjekes
 • Nenexhik
 • Djath parmixhiano

Përgatitja

 1. Laj lulelakren dhe brokolin dhe zieji sebashku per 10 min.
 2. Perziejme te gjithe përbërësit sebashku, shtojmë edhe lulelakren dhe brokolin e zier te thermuar dhe i perziejme te gjithe përbërësit sa me mire.
 3. Pasi te kemi përfituar nje perzierje te mire lyejme format e taves me pak gjalp dhe derdhim perzierjen. Mbushe formen deri ne gjysem qe kur te fryhet mufinsa gjate pjekjes mos te dal jashte formes.
 4. Pjekja ne 180 per 15-20 min.

*Kete recetë mund ta bejme vetem me thjerrza te kuqe. Duke i zier ato paraprakisht e duke i bere pure e bashkuar me te gjithe përbërësit e tjere.

Ju befte mire👶🏻

Lini një Përgjigje