Omletë me kungull jeshil, mocarella dhe proshutë pule

Mosha 12M+

🧾 PËRBËRËSIT

• 1/2 kungull jeshil e grijmë në rende

• 3 kokrra vezë i rrahim në një tas

• 100 gr mocarella e presim në copëza të vogla

• 2 feta proshutë i presim fije fije.

• Pak kripë dhe piper

PËRGATITJA 👩🏻‍🍳

  • Të gjithë përbërësit i përziejmë së bashku dhe i kalojmë në tigan, në temperaturë të ulët.
  • E mbulojmë me kapak derisa të krijohet omleta.
  • E vendosim në një pjatë edhe e presim duke e ndarë në copa si finger food.

Lini një Përgjigje