Akullore me 🍓&🍌

Mosha 12M+

Perberesit

  • 1/2 banane
  • 4-5 kokrra te vogla luleshtrydhe

Pergatitja

  • Lahen luleshtrydhet, u hiqet pjesa e siperme dhe thahen qe te mos kene uje, me pas hidhen ne nje ene te ngushte.
  • Banania duhet te jete sa me e pjekur, qe te jap embelsi naturale dhe hidhet me luleshtrydhet ku me mikser behen pure e imet.
  • Hidhet pure ne forma per akullore dhe vendosen ne ngrirje.
  • Perpara perdorimit duan 5-10 minuta te lihen ne temperature ambjenti qe te shkrijne pak dhe nxiren nga format me lehtesisht.

Lini një Përgjigje