Torte me Luleshreydhe 🍓

Pergatitja e nje torte kerkon disa elemente baze qe jane : Buka e tortes, kremrat, receli dhe arrat e ndryshme.

Ne kete recete kemi kemi zgjedhur nje torte me luleshtrydhe te fresketa me copa te vogla cokollate dhe me dy lloj kremrash te pergatitur vet ne shtepi.

Receta per buken e tortes

Receta e kremrave te tortes

Per montimin e tortes dhe zbukurimin duhet te veproni ne kete menyre:

  • Sasia e luleshteydheve 300 gram.
  • Ne fillim i lani mire luleshtrudhet dhe i prisni ne 2 ose 4 copa secilen.
  • Luleshtrydheve u shtrydhni 1 kokerr limon dhe i hidhni 3 luge te medha sheqer. I lini ne njebtas te leshojne lengun e tyre dhe kete leng perdoreni per te lagur buken e tortes.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje